Agnieszka Kurlenda – Ustronie łagodności – wystawa w Stajni z Wozownią

Przez cały sierpień będzie można oglądać wystawę zatytułowaną „Ustronie łagodności” autorstwa Pani Agnieszki Kurlendy.
Prace będą eksponowane na antresoli Stajni z Wozownią.
Kilka słów autorki o sobie i swojej twórczości:

Urodziłam się w Warszawie, ale na miejsce zamieszkania i życia wybrałam Olsztyn. Sztuką zajmuję się odkąd pamiętam. Mimo iż ukończyłam grafikę warsztatową, zajęłam się malarstwem gdyż mogę łatwiej wyrazić w nim ekspresję, która we mnie drzemie.
Obecny świat, którego jestem zarówno obserwatorem jak i aktywnym uczestnikiem powoduje we mnie niedosyt ciepła, piękna zwyczajności oraz czułej refleksji, dlatego postanowiłam zawrzeć je wszystkie w wykreowanym malarskim pejzażu symboliczno – portretowym. W ten sposób próbuję zrekompensować wymienione wyżej braki sobie i odbiorcy. Chcę poprzez swoją twórczość poruszyć nas do uruchomienia wewnętrznej, stricte egzystencjalnej i czułej wrażliwości estetycznej. Wśród artystów, którzy inspirują mnie niezmiennie od lat znajdują się Olga Boznańska, Egon Schielle, Mela Mutter, August Rodin, Lucian Freud, Francis Bacon, a w szczególności Giacometti. Odnajduję u tych twórców wszystko to co napędza mnie do twórczego istnienia, wyrażonego nie tylko w malarstwie, ale i na wszystkich płaszczyznach życia.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Sztuka to emocje, poczuj je” realizowanego przez Mazurska Fundację Sztuki ArtProgress, przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Giżycka.
Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.