GWARDIA TWIERDZY BOYEN

GRH 147 Pułku Piechoty „Gwardia Twierdzy Boyen” powstała w wyniku spotkania ludzi z pasją do historii. Siedzibą gwardzistów jest giżycka fortyfikacja – Twierdza Boyen.

Grupa bierze udział w akcjach promocyjnych Twierdzy oraz miasta Giżycko, prowadzi lekcje historii w szkołach, bierze udział w spotkaniach z żyjącymi świadkami historii, przygotowuje dioramy historyczne, tworzy materiały wideo o tematyce historycznej. Chętnie udziela się w uroczystościach związanych z rocznicami różnych wydarzeń. Można ją spotkać na wielu inscenizacjach w Polsce. Wspiera akcje charytatywne i swojego honorowego członka Łukasza Pułjanowskiego między innymi organizując razem z nim turniej z okazji urodzin 6 grudnia.

GRH 147 w głównej mierze odtwarza sylwetki żołnierzy pruskich z roku 1914, ale nie poprzestaje tylko na tym. Wcielają się również w: żołnierzy polskich z września 1939 roku, powstańców wielkopolskich, powstańców warszawskich, żołnierzy carskiej armii z 1914 roku, żołnierzy polskiego państwa podziemnego i formacji partyzanckich z okresu okupacji niemieckiej, żołnierzy podziemia antykomunistycznego, ludność cywilną z okresu I i II wojny światowej, a nawet pojedyncze sylwetki żołnierza 1 Armii Wojska Polskiego z lat 1943-45, Wermachtu i Amerykańskiej 101 dywizji powietrzno-desantowej.

Akcję GRH 147 pułku piechoty można śledzić po przez ich social media:
Facebook: https://www.facebook.com/147PulkPiechoty/
Instagram: https://www.instagram.com/grh_2_masurisches_ir_147/