Oliver Priebe „Niebanalnie…” – nowa wystawa w Stajni z Wozownią

Kubizm, dadaizm i pop art odnajdziemy w pracach współczesnego artysty jakim jest Oliver Priebe z Hamburga. Jego dzieła prezentujemy aktualnie w Stajni z Wozownią. Wystawa potrwa do końca czerwca. Zapraszamy do zwiedzania i oglądania nowej ekspozycji.

Oliver Priebe urodził się w Hamburgu w 1969 r. Z wykształcenia jest socjologiem, choć studiował również politykę, literaturę i historię. Od roku 1982 regularnie rysuje ołówkiem i długopisem. W tym czasie tworzy także pierwsze collage.

Od 1987 r. zaczyna malować farbami olejnymi na drewnie, następnie akrylem. Odkrywa wówczas i zaczyna malować pierwsze obrazy materiałowe (drewno na drewnie). Pracę z materiałami i środki stylistyczne przyswoił sobie całkowicie samodzielnie i z biegiem czasu rozwinął tę umiejętność.

W obrazach Olivera Priebe znaleźć można zarówno cytaty literackie czy historyczno-kulturowe, jak i sformułowania świeckie i banały z życia codziennego, nauki science-fiction. I tak przeciwieństwa w obrazie wykluczają się częściowo, to stapiają w nową jedność. Spojrzenie oglądającego kierowane jest na płaszczyznę nadrzędną, energetycznie wzbogaconą, ale też i abstrakcyjną.

Zastosowane środki stylistyczne collage, rysunku ołówkiem i długopisem zapożyczone są z życia  codziennego, jednocześnie wskazują na to co poetyckie, mistyczne i duchowe. Prace Oliviera Priebe nakazują zmianę perspektywy, odkrywanie nowych możliwości w tym co pozornie znane i swojskie, sondują dla zabawy harmonię i odrzucenia oraz ogólne ramy ludzkiego istnienia. Spektrum jego wzorów jest przy tym szerokie, a pomysły na nowe obrazy Oliver Priebe czerpie praktycznie zewsząd.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Comments are closed.