1 lipca w Stajni z Wozownią wernisaż wystawy Wioletty Radziewicz

 

Zapraszamy 1 lipca do Twierdzy Boyen na wernisaż wystawy malarstwa Wioletty Radziewicz.
Otwarcie wystawy rozpocznie się o godzinie 17.00.

O autorce:
“Urodzona w 1973 roku w Szczecinie. Po wielu ekspansjach w 1995 roku emigrowała i zamieszkała na stałe w Olsztynie, tu ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku administracyjnym. Obecnie podnosi swoje kwalifikacje w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Przemyślu na kierunku ,,Arteterapia’’, aby w niedalekiej przyszłości móc połączyć wiedzę z nabytym doświadczeniem malarskim na polu terapii poprzez sztukę.
W mieście położonym wśród wielu jezior otoczonych zielenią drzew znalazła swoją ostoję, rozwijając miłość do sztuki i tworząc wciąż nowe dzieła. Każdy nowo powstały obraz to kolejny uśmiech i satysfakcja z możliwości uwiecznienia danej idei na płótnie naciągniętym na blejtram w zaciszu swojej pracowni malarskiej.

Swoją pasję malarską odkryła w 2003 roku przebywając na obczyźnie w dalekiej Kanadzie. Niebywała przyroda i piękne krajobrazy Ontario zainspirowały ją do próby własnych sił i wydobycia z wnętrza tego, co od dawna drzemało w jej duszy. Po powrocie do kraju kontynuowała, doskonaliła i jednocześnie rozwijała swoją przygodę malarską uczęszczając na warsztaty malarskie prowadzone przez znaną olsztyńską malarkę Mirę Smerek – Bielecką oraz uczestnicząc w ,,Malarskich piątkach’’ prowadzonych przez Związek Artystów Plastyków Warmii i Mazur w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Biorąc udział w wielu wydarzeniach artystyczno – kulturalnych na terenie Warmii i Mazur, wystawiając swoje obrazy na wielu wystawach i wernisażach szerszemu gronu odbiorców.

Zafascynowana malarstwem i sztuką przy użyciu szpachelki malarskiej nakłada uwielbione farby olejne, tworząc impasty pozwalające wydobyć głębię koloru i faktury. Ulubioną tematyką prac malarki jest kobieta, bajkowe postacie i scenki rodzajowe oraz abstrakcyjne widoki przywiezione w pamięci z wycieczek i wojaży.

W dorobku artystki znajdują realizacje z zakresu malarstwa, rzeźby, charakteryzacji, wystrojów witryn, kawiarni i butików. Ma na swoi koncie wiele wystaw indywidualnych i grupowych. Obrazy Wioletty Radziewicz mają swoich odbiorców w kraju i za granicą. Malarka od kilku lat przynależy do Klubu Plastyka Amatora ,,Sąsiedzi’’ w Olsztynie. Natomiast od 2020 r. piastuje funkcję Wiceprezesa Związku Artystów Plastyków Warmii i Mazur w Olsztynie, gdzie udziela się twórczo i organizacyjnie oraz realizuje swoją pasję malarską.”

Wystawa jest realizowana przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress, współfinansowana ze środków budżetowych Miasta Giżycka.