Tabo Toral – wernisaż wystawy 4 września w Stajni z Wozownią

4 września, podczas Dnia Otwartego Twierdzy Boyen, w Stajni z Wozownią odbędzie się wernisaż wystawy Tabo Torala, na który serdecznie zapraszamy.
Otwarcie wystawy rozpocznie prelekcja Dariusza Matyjasa.
Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 12.00.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu „Sztuka to emocje, poczuj je” realizowanego przez Mazurską Fundację Sztuki ArtProgress.

Tabo Toral – ur. w 1950 roku. Jeden z najsłynniejszych współczesnych artystów Panamy. Wykształcenie artystyczne w USA , w Baltimore i Halifax oraz w Panamie.
Pierwsze prace to rysunki I ryciny tajemniczych, baśniowych postaci w fantazyjnym otoczeniu. Na początku lat osiemdziesiątych przeniósł się do USA, maluje kolorowe obrazy abstrakcyjne z podobnymi do siatki strukturami opartymi na ezoterycznych relacjach geometrycznych. W końcu lat osiemdziesiątych zmienił swój styl na figuratywny, neoekspresjonistyczny. Tworzył malowidła ścienne, murale z półmechanicznymi postaciami inspirowanymi sztuką graffiti. Jego sztuka eksploruje ludzkie zależności, wypowiada się na temat ludzkich cech , miłości ale i przemocy.
Po powrocie do Panamy w 1994 roku uprawia street art i tradycyjne malarstwo. Łączy abstrakcyjny, geometryczny styl swoich wcześniejszych prac z elementami figuratywnymi, często postaciami ludzkimi.

Comments are closed.