Giżycko Air Show Prolog – 31 sierpnia – Plaża Miejska!
Giżycko Air Show Prolog to zapowiedź nowej lotniczej imprezy planowanej w Giżycku!  31 sierpnia o 18.30 spotykamy się na Plaży Miejskiej w Giżycku, by zaprezentować styl przyszłorocznych pokazów!

Ramowy program Giżycko Air Show Prolog zapowiada się bardzo interesująco! W widowiskowych pokazach lotniczych wezmą udział najlepsze załogi z Polski i zagranicy. Gospodarzem wydarzenia jest miasto Giżycko.

31 sierpnia czwartek godz. 18.30 – 21.15 | plaża miejska w Giżycku

PROGRAM:
18.30 – POWITANIE GOŚCI
18.40 – 20.00 – BLOK POKAZOWY DZIENNY
20.00 – 20.30 – KONCERT ZESPOŁU ViolLadies przy akompaniamencie palników na ogrzane powietrze
20.30- 21.15 – BLOK POKAZÓW NOCNYCH

Loty widokowe śmigłowcem
Od 15.00 do 20.00 będzie możliwość skorzystania również odpłatnie z lotów widokowych śmigłowcem. Loty będą realizowane aż do niedzieli 3 września z Mazury Residence koło Giżycka. Telefon kontaktowy w sprawie lotów śmigłowcem: 504 987 771.

WYSTĄPIĄ:

Grupa skoczków Sky Magic
Pozytywnie zakręceni ludzie, którzy opuszczają sprawne samoloty i śmigłowce. Mowa oczywiście o drużynie skoczków spadochronowych i to tej najlepszej. Dlaczego Sky Magic? Bo pokazują magię w powietrzu. Podczas każdego skoku towarzyszą im dymy i pirotechnika.

Akrobacje motoparalotniowe Paweł Lojak Kozarzewski
– motoparalotniarz, wielokrotny reprezentant i medalista Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej, aktualnie trener Narodowej Reprezentacji Kataru w tym sporcie. Jego osiągnięcia mogą być przykładem jak dzięki determinacji i talentowi można odnosić sukcesy. Paweł uwielbia latać do góry nogami, co udowodni nam w Giżycku.

Akrobacje samolotowe Marek Choim samolot EXtra 300
Marek Choim – pilot z wyboru serca. Za sterami swojego samolotu Extra 330SC, zaprojektowanego do sprostania wyzwaniom najwyższej klasy akrobacji lotniczej, zaprezentuje swój kunszt pilotażu. Na tym nie koniec niespodzianek. Samolot ten, dodatkowo uzbrojony jest w wytwornicę dymu oraz pirotechnikę. Czy może być lepsze połączenie?

Akrobacje wiatrakowiec Tercel Romuald Owedyk
Kolejny podniebny artysta to wiatrakowiec polskiej produkcji o nazwie Tercel. Wiatrakowiec to połączenie helikoptera i samolotu. Wirnik napędzany jest przez powietrze, generuje i kontroluje siłę nośną, ponieważ wykonuje autorotację. Warto zobaczyć to wciąż jeszcze nowe urządzenie. Za sterami doświadczony pilot Romuald Owedyk.

Bushcat Demo Team
Słysząc dźwięk syreny kolejowej, rozglądamy się wypatrując pociągu. Podczas naszego wydarzenia trzeba będzie skierować wzrok trochę wyżej, w poszukiwaniu kolorowego samolotu z Bushcat Demo Team. Pokazy tej grupy wyróżnia nie tylko wyjątkowy, jak dla samolotów dźwięk, ale także pirotechnika i dymy. Warto wspomnieć, że samolot ten, od początku do końca został zbudowany rękami pary, którą tworzy Dominik Motoła oraz Magdalena Taczkowska. Przez blisko dwa lata para ta, publikowała vlogi na kanale „Budujemy Samolot” na platformie YouTube, przedstawiając krok po kroku, etapy budowy i rejestracji samolotu.

Bolkow 105
Śmigłowiec Bölkow Bo 105 to absolutna legenda lotnictwa. Pokaz akrobacji lotniczej z dymami oraz pirotechniką zwłaszcza w nocy daje spektakularne efekty. Za sterami zasiada bardzo doświadczony pilot-instruktor Maciej Dominiak.

Grupa Airborne Pyrotechnics
Jedna z najlepszych grup pokazów nocnych. Na niebie zaprezentują się brytyjscy piloci, ojciec i syn, Tim i Tom Dews w swoich motoszybowcach Grob 109b. Ich pokaz to majestatyczne dzieło artystyczne, ognia pirotechniki i muzyki.

Flyboard team | Latające papcie
Połączenie trzech żywiołów, wody, powietrza i ognia. Pokaz dzienny i nocny motoparalotni połączony z pokazami flyboardów, robiących za „żywe pylony” oraz okraszony efektami pirotechnicznymi, stworzy wyjątkowe widowisko, które z pewnością zrobi wrażenie na każdym uczestniku Giżycko Air Show.

ZAPRASZAMY!