4 sierpnia – wernisaż wystawy Marzeny Kurnatowskiej Wiśniewskiej – „Malarski galop”

Zapraszamy do Stajni z Wozownią 4 sierpnia na godz. 17.00 – rozpocznie się wtedy wernisaż wystawy prac malarskich Marzeny Kurnatowskiej Wiśniewskiej. Wystawa zatytułowana „Malarski galop”, zawiera obrazy olejne oraz akwarele.
Wystawa jest częścią cyklu „Sztuka to emocje, poczuj je”, realizowanego przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress.
Wstęp na wernisaż jest wolny.

Marzena Kurnatowska Wiśniewska studiowała malarstwo i ceramikę artystyczną na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaj Kopernika w Toruniu, wcześniej przez pewien czas Konserwatorstwo i Muzealnictwo na tymże Uniwersytecie.
Najważniejsze wystawy:
-Egge Creative Speace Liverpool 2010(Liverpool był wówczas Europejską Stolicą Kultury )
-China Town Expo Liverpool-Szanghaj 2010
-„Anioły Sztuki „- wystawa i Aukcja zorganizowana przez Polski Dom Aukcyjny w Bydgoszczy
-Indywidualna Wystawa w Kawiarni Artystycznej „Węgliszek” w Bydgoszczy
-w Galerii Akcent i na Międzynarodowej Konferencji Wolontariatu w Teatrze w Bydgoszczy itd.
Ostatnia wystawa poplenerowa w Partnerskim Mieście Giżycka –Grodzisku Mazowieckim w 2022 roku.

W Giżycku mieszkańcy mają okazję oglądać jej obrazy olejne na co dzień w Kościele Ducha Świętego Pocieszyciela –Matka Boska Hetmanka Narodu Polskiego, Krzyż Świętego Franciszka i Krzyż z Taize, własna interpretacja obrazy Jezu Ufam Tobie. Na szczególną uwagę zasługiwał ukryty z lewej strony przy konfesjonale „Powrót Syna Marnotrawnego” nawiązujący do tradycji grafiki Rembrandta i jednocześnie do warsztatu Leonarda da Vinci.(obecnie nie eksponowany).
W Kościele Świętego Kazierza znajdują się obrazy Kurnatowskiej – obraz przelewanie Miłosierdzia Bożego przez Jana Pawła II oraz Ksiądz Jerzy Popiełuszko – Prawda zwycięża zło. W Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej przy tymże Kościele wystawa –„Fatima orędzie nadal aktualne”. Na wystawie w hotelu ST BRUNO można było oglądać w grudniu 2014 roku akwarele ukazujące urok zimowego Giżycka. Cykl prac inspirowanych muzyką i zachwytem nad uprawiającą ją młodzieżą był eksponowany w „Galerii na śmieciach” w Spytkowie.

Artystka chciałaby aby malarstwo mogło oddziaływać równie silnie jak muzyka. W przypadku Marzeny Doroty „życie jest sztuką a sztuka życiem”, przeplata się „profanum i sakrum”. Chce ukazać piękno duchowe i piękno natury. Fascynuje ją otwarta szeroka przestrzeń i pytanie: jak ją zamknąć w kawałku płótna czy okruchu gliny ?
Ważną tematyką w twórczości jest ukazywani polskich tradycji kawaleryjskich których kultywowanie było żywe w Grudziądzu gdzie Marzena Wiśniewska mieszkała przez wiele lat. Cenny był okres pracy w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej powstał wówczas mural na ulicy Mickiewicza – „Poznasz Pana o cholewie …” oraz cykl obrazów kawaleryjskich ukazujących między innymi patronów pułków. Cykl można było oglądać w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej na ulicy Mazurskiej 4 .
Malarka prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, przygotowywała młodych do egzaminów wstępnych na studia i do Liceów Plastycznych.