OFERTA EDUKACYJNA

Poznaj tajemnicę Twierdzy Boyen” – zajęcia edukacyjne 

Kim był gen. Herman Von Boyen? Jak wygląda XIX-wieczna armata? Gdzie i w jaki sposób wytwarzano proch? Do czego służyły na Twierdzy gołębie i konie?

Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do Twierdzy Boyen – do udziału w interesujących zajęciach edukacyjnych pt. „Poznaj tajemnicę Twierdzy Boyen”.

Zajęcia skierowane są do grup zorganizowanych – dzieci i młodzieży szkolnej. Odbywają się wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji, w terminie od stycznia do czerwca oraz od września do grudnia.

W ramach zajęć przewidziano

W stajni z wozownią: wstęp połączony z projekcją filmu z inscenizacji walk z I Wojny Światowej, zapoznanie z Twierdzą jako budowlą fortyfikacyjną (prezentacja multimedialna), przedstawienie najważniejszych wydarzeń z historii Twierdzy, zapoznanie z bieżącą ekspozycją w wozowni.

W laboratorium prochowym: omówienie historii obiektu i jego przeznaczenia, oprowadzenie po ekspozycji, zakończenie-pamiątkowe zdjęcie przy armacie.

Łączny czas trwania zajęć to 90 min.
Zajęcia prowadzone są odpłatnie – 5 zł od osoby (plus koszt ulgowego biletu wstępu do Twierdzy).

Rezerwacja zajęć jest możliwa telefonicznie 798-612-841 lub mailowo pod adresem: wioletta.rawa-rudzinska@gck.gizycko.pl .

Zapraszamy do skorzystania z proponowanej oferty edukacyjnej. Szczegółowe informacje
nt. Twierdzy można znaleźć na stronie internetowej www.twierdza.gizycko.pl