Rafał Olbiński – wystawa prac w Stajni z Wozownią

W lipcu kolejna nowa i niezwykle interesująca wystawa w Stajni z wozownią. Tym razem prezentujemy prace znakomitego ilustratora i malarza – Rafała Olbińskiego.

To Kielczanin, w 1969r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Od 1985r. wykłada na wpływowej Szkole Sztuk Pięknych w Nowym Jorku. Jego plakaty i ilustracje ukazują się regularnie na łamach czasopism  Newsweek, Time, Business Week, New York Times, New Yorker.  Jest twórcą licznych plakatów dla amerykańskich oper (New York City Opera, Utah Opera, Pacific Opera San Francisco, Philadelphia Opera). W 2002r. udanie zadebiutował w roli twórcy scenografii operowej do przedstawienia  Don Giovanniego  w Filadelfii.

Rafał Olbiński otrzymał za swoje ilustracje, plakaty i obrazy ponad 100 nagród. W 1994r. zdobył w Paryżu międzynarodowego Oskara za Najbardziej Znaczący, Niezapomniany Plakat Świata  Prix Savignac. W 1995r. jego projekt został wybrany na plakat  Nowy Jork stolicą świata przez jury pod przewodnictwem burmistrza Rudolfa Giulianiego. Obrazy Olbińskiego znajdują się w największych kolekcjach sztuki współczesnej (Biblioteka Kongresu, Carnegie Foundation, Republic New York Corporation) a także w wielu prywatnych zbiorach w USA, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Australii.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy, która potrwa do końca lipca. Stajnia z wozownią jest otwarta codziennie od 9.00 do 20.00.

     

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *