Lena Jach – nowa wystawa w Stajni z Wozownią
Będąc w Twierdzy Boyen, nie można przegapić wystawy malarstwa Leny Jach.
Zapraszamy do Stajni z Wozownią.
Prace będą eksponowane do końca września.

Kilka słów autorki prac na temat wystawy:

Cykl prac „ Jaszki ptaszki „ jest zapisem mojego zachwytu przyrodą jaka mnie otacza i niejako wchodzi do domu przez każde okno. Nigdy wcześniej nie byłam tak blisko niej i nie widziałam tego piękna ukrytego wśród drzew.
Budzą nas dzieci, a śpiew ptaków słyszymy przez całe dnie. Robiąc śniadanie widzę stare wysokie sosny a za nimi góry – często zatopione we mgle lub w świetle zachodzącego słońca. Zmienność natury, jej surowość, siła i te przepiękne barwy wpływają na nasze życie i twórczość. Świadomie zamieniliśmy miasto na proste życie i doceniam to każdego dnia ciesząc się wolnością.
Malując każdą kolejną akwarelę bawię się plamami, a ptaki i inne zwierzęta są tylko początkiem i inspiracją. Dbając o detal i realizm – najważniejszy jest jednak sam proces tworzenia. Są to zapisane momenty ciszy i radości kiedy farba rozpływa się tak jak tego potrzebuję a innym razem zaskakuje mnie samą. Ulotność i lekkość tej techniki zawsze była mi bliska tak jak i papier. Małe formaty z czasem staną się większe i większe i sama jestem ciekawa moich nowych prac .
Zapraszam na spacer pośród barw…

Lena Jach