5 sierpnia w Warsztacie Zbrojmistrza – wernisaż wystawy Barbary Mierzejewskiej i Barbary Wypustek

on


Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Barbary Mierzejewskiej oraz Barbary Wypustek pt. “Powietrze i woda”.
Wydarzenie rozpocznie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 18.00 w Twierdzy Boyen w Warsztacie Zbrojmistrza.
Wystawa będzie eksponowana do 12 września 2022.

BARBARA WYPUSTEK
Malarka, pielęgniarka, II miejsce “Dziennika Bałtyckiego”, “Osobowość Roku 2018”.
Urodzona w Olecku. Wystawia od ponad 8 lat, ponad 54 wystawy w Polsce.
W roku 2019 w Nowym Porcie w “Perle Bałtyku” wystawa wraz z promocją wydanego katalogu obrazów, którego reprezentantem był historyk sztuki Prof. UG Marcin Kaleciński.
Ekspozycja stała w Hotelu “Mercure” w Gdańsku , w 2021 roku – wspólna wystawa z malarką Barbarą Mierzejewską – “Rozmaitości”.
Od wielu lat współpracuje z Puckim Hospicjum im. Ojca Pio i Fundacją Hospicyjną Gdańsk, od siedmiu lat maluje bombki, pocztówki i obrazy na licytacje do wyżej wymienionych instytucji. Gość wielu audycji radiowych i programów telewizyjnych, kolekcjonerka pędzli malarskich znanych artystów malarzy, zbiera również piasek z wielu zakątków świata, aby wykorzystać go do prac malarskich tworząc cykle autorskie.
Autorka maksymy życiowej: “Trzeba być coraz lepszą wersją samej siebie i nie naśladując nikogo”.

BARBARA MIERZEJEWSKA
Urodziła się w 1959 roku w Ostrołęce, gdzie mieszka i tworzy do chwili obecnej. Priorytetem jest dla niej rodzina, a tuż po niej sztuka. Od 1978 roku uprawia malarstwo sztalugowe, tworzy obrazy w technice akrylowej i olejnej na płótnie. W swoim dorobku posiada również murale i duże formaty ścienne połączone z płaskorzeźbą. Większość jej prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych,  ostatnio w lipcu 2021 roku wspólnie z malarką Barbarą Raksimowicz Wypustek. Jest również autorka interesującego cyklu obrazów pt. “Siedem grzechów głównych”, które zostały udostępnione publiczności w Suszu w 2022 roku. W swoim artystycznym świecie inspiracje czerpie głównie z wyobraźni, snów, przeżyć i obserwacji. Duży wpływ na jej twórczość miały problemy dręczące ludzkość. W 2020 roku wykonała ilustracje do książki pt. “W poszukiwaniu najpiękniejszego tańca polskiego”, autorstwa Krzysztofa. Jej malarstwo trudno ująć w konkretne ramy, ponieważ maluje z duszy nie próbując nikogo naśladować i jak sama mówi, maluje często cyklami tematycznymi, ale obojętnie jaki temat obiera to większość obrazów zawiera czytelne bądź zakamuflowane przesłanie.