Agnieszka Kurlenda – Ustronie łagodności – wystawa w Stajni z Wozownią

Przez cały sierpień będzie można oglądać wystawę zatytułowaną “Ustronie łagodności” autorstwa Pani Agnieszki Kurlendy.
Prace będą eksponowane na antresoli Stajni z Wozownią.
Kilka słów autorki o sobie i swojej twórczości:

Urodziłam się w Warszawie, ale na miejsce zamieszkania i życia wybrałam Olsztyn. Sztuką zajmuję się odkąd pamiętam. Mimo iż ukończyłam grafikę warsztatową, zajęłam się malarstwem gdyż mogę łatwiej wyrazić w nim ekspresję, która we mnie drzemie.
Obecny świat, którego jestem zarówno obserwatorem jak i aktywnym uczestnikiem powoduje we mnie niedosyt ciepła, piękna zwyczajności oraz czułej refleksji, dlatego postanowiłam zawrzeć je wszystkie w wykreowanym malarskim pejzażu symboliczno – portretowym. W ten sposób próbuję zrekompensować wymienione wyżej braki sobie i odbiorcy. Chcę poprzez swoją twórczość poruszyć nas do uruchomienia wewnętrznej, stricte egzystencjalnej i czułej wrażliwości estetycznej. Wśród artystów, którzy inspirują mnie niezmiennie od lat znajdują się Olga Boznańska, Egon Schielle, Mela Mutter, August Rodin, Lucian Freud, Francis Bacon, a w szczególności Giacometti. Odnajduję u tych twórców wszystko to co napędza mnie do twórczego istnienia, wyrażonego nie tylko w malarstwie, ale i na wszystkich płaszczyznach życia.

Wystawa została zorganizowana w ramach projektu “Sztuka to emocje, poczuj je” realizowanego przez Mazurska Fundację Sztuki ArtProgress, przy współfinansowaniu Urzędu Miasta Giżycka.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *