20 marca – wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej w Warsztacie Zbrojmistrza

on

Dnia 20 marca w ramach “Kuźni rzemiosła i sztuki Twierdzy Boyen” będzie można wziąć udział w uroczystym otwarciu wystawy prac Pani  Małgorzaty Rynarzewskiej.
Wystawa obejmuje prace malarskie pani Małgorzaty oraz zaprojektowane przez nią stroje.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Twierdzy Boyen – w Warsztacie Zbrojmistrza.
Wstęp jest bezpłatny jednak obowiązują wejściówki, które można odbierać w sekretariacie Giżyckiego Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.

O autorce:
Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu – dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A . Oleksyn., oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży – za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również dzieci upośledzonych a także na Uniwersytecie III wieku. Autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Towarzystwa Wschód „Edukacja Globalna przez sztukę. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Prowadziła zajęcia z koloroterapii w Ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM. Jej największą pasją jest malarstwo. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowa planeta JANTAR” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego, poprzez organizacje wystaw prac plastycznych inspirowanych bursztynem w ramach programu „ Bursztynowa Planeta JANTAR inspiruje artystów” oraz uczestnictwa w targach i konferencjach bursztynniczych. Jest członkiem stowarzyszenia „Wiedza , Kultura, Pomoc”.

Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *