Jerzy Stachura – wystawa malarstwa i koncert – 10 stycznia w Twierdzy Boyen

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Stachurą, który zaprezentuje swoje prace pod dachem “Kuźni rzemiosła i sztuki Twierdzy Boyen”.

Jerzy Stachura – poeta, bard, malarz. Bratanek i uczeń sławnego Steda – Edwarda Stachury. Sted nazwał go Juniorem – stąd ” Piosenka dla Juniora i jego gitary” Urodził się 05.01.1951 r. w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat wielu konkursów poetyckich. Wydał 12 tomików poezji, jedną mikropowieść ” Mleczne bary” i unikalną płytę z piosenkami Edwarda Stachury. Od dziewięciu lat uprawia malarstwo.  Swoje prace wystawia w kraju, a także w Szwecji i Niemczech. Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Start wydarzenia 10 stycznia (piątek) o godzinie 18.00 w Twierdzy Boyen (Warsztat Zbrojmistrza). Wieczór zacznie się wernisażem wystawy malarstwa, będzie można również wysłuchać koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu Jerzego Stachury.

Wstęp wolny. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w sekretariacie Giżyckiego Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *