Warsztaty “Fonomapa – mapa dźwięków Giżycka” – 23 listopada w Twierdzy Boyen

W sobotę 23 listopada, w Twierdzy Boyen w Warsztacie Zbrojmistrza, można będzie wziąć udział w wyjątkowych warsztatach – “Fonomapa – mapa dźwięków Giżycka”.
Warsztaty dotyczą ćwiczeń aktywnego słuchania dźwięków otoczenia, zawierają elementy ekologii dźwięku Raymona Murraya Schafera, a główną część stanowi nauka nagrywania, edycji i komponowania dźwięków miasta.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym 7 – 16 lat.
Udział w warsztatach jest darmowy, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zainteresowane osoby zapraszamy do rezerwacji miejsc pod numerem 798 612 841.
Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:
1 grupa – 10.30 – 12.00
2 grupa – 12.00 – 13.30
3 grupa – 13.30 – 15.00
Ilość osób w grupie – nie więcej niż 12.

Warsztaty będą realizowane w oparciu o innowacyjny, interaktywny stół multimedialny. Na stole, będzie można korzystać ze specjalnie przygotowanej mapy Giżycka, na której uczestnicy będą umieszczali nagrane przez siebie dźwięki. Stół pozwala nie tylko odtwarzać dźwięki, ale jest też instrumentem, za pomocą którego możemy miksować i przetwarzać nagrania.

FONOMAPA to jedyna w świecie interaktywna dźwiękowa mapa miasta stworzona z myślą o dzieciach ale także dorosłych! Jest obecna zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym (w postaci stołu multimedialnego). Narzędzie daje niewyczerpaną ilość możliwości filtrowania, nakładania na siebie i łączenia na wiele sposobów w sekwencje odgłosów miasta, stając się zaawansowanym instrumentem muzycznym. Użytkownicy mogą odkrywać w niej olbrzymią ilość poukrywanych w mieście dźwięków i tworzyć z nich kompozycje, którymi można się podzielić z innymi. Wizualizacja miasta staje się interfejsem programu muzycznego. FONOMAPA ma duży potencjał edukacyjny. Rozwija wrażliwość na dźwięki, uczy aktywnego słuchania (rozpoznawania dźwięków ze względu na ich źródło), pobudza do samodzielnego odkrywania, rozwija aktywność twórczą.

Organizatorem projektu Fonomapa jest Fundacja Axis Cactus. Partnerem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Współfinansowano ze środków Miasta Giżycka.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *