Wernisaż Doroty Nowosad 9 sierpnia w Stajni z Wozownią

on

9 sierpnia o godzinie 18.00 w Twierdzy Boyen (Stajnia z Wozownią) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa i fotografii Doroty Nowosad. Wystawa została zorganizowana w ramach projektu “Sztuka to emocje – poczuj je” realizowanego przez Mazurska Fundację Sztuki ArtProgress.

Autorka tak mówi o swojej twórczości:
“Tematem moich prac jest świat przyrody, ludzie i przedmioty  z codziennego otoczenia.  Nie jest to jednak wierne odtworzenie rzeczywistości, lecz przenikanie się dwóch przestrzeni realnej i wyimaginowanej. Buduję, a może rekonstruuje  historie z przeszłości. Umieszczam portrety, całe sylwetki  na tle sennego krajobrazu lub  starego wnętrza. Dzięki czemu pejzaż, wnętrza nabierają chwilami surrealistycznego charakteru .

Aranżuję wnętrza, dobieram  modele  i rekwizyty.  Dla uzyskania pożądanego efektu prac, ingeruje w ostateczny wygląd zdjęć używając kolażu fotograficznego, odbarwiając zdjęcia, używając specjalnych filtrów dzięki czemu fotografia przestaje być autonomiczna i powoli  łączy się z malarstwem. Niespokojne światło, monochromatyczne barwy aranżują   tajemniczy, romantyczny i impresjonistyczny nastrój. Tworzę opowiadanie o przemijaniu, ulotności chwili,  samotności człowieka. Realizując swój projekt stosuję  fotografie kreatywną, inscenizowaną upodobnioną do  zdjęcia, do obrazów czy scenografii  teatralnych.”

Wejście na wernisaż  za okazaniem bezpłatnych zaproszeń, które są dostępne do odbioru w sekretariacie Giżyckiego Centrum Kultury, ul. Konarskiego 8.
Zapraszamy!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *