Wernisaż Kasi Waraksy 9 listopada w Warsztacie Zbrojmistrza

9 listopada o godzinie 18.00 w Warsztacie Zbrojmistrza odbędzie się wernisaż  wystawy obrazów Kasi Waraksy, oraz mini recital. Wystawa ma charakter retrospektywny. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną prace przekrojowe i cykliczne z różnych okresów, ukazujące procesy zmian i ścieżki poszukiwań w twórczości artysty. Kasia Waraksa artysta plastyk, mieszka i pracuje we wsi Grądzkie na Mazurach….

“Pomniki I Wojny Światowej we Francji” – wystawa w Warsztacie Zbrojmistrza

Stowarzyszenie Współpracy Mazursko – Francuskiej oraz Twierdza Boyen, zapraszają na wystawę “Pomniki I Wojny Światowej we Francji”. Obchody rocznicy wybuchu I Wojny, zwanej też Wielka Wojną, rozpoczęły się we Francji już w roku 2013 i będą trwały aż do roku 2018. 18 listopada 1918 roku zakończyły się działania wojenne. Bilans tej zwycięskiej wojny okazał się…

Twierdza Boyen – laureatem na Kongresie Turystki Polskiej w Świdnicy

Twierdza Boyen znalazła się w gronie laureatów nagród za działania, projekty, produkty i usługi turystyczne w 2018 roku. Zdobyliśmy certyfikat “Turystyczny produkt roku 2018”. Odbiór nagrody miał miejsce 10 października w Świdnicy podczas konferencji Kongresu Turystyki Polskiej.   

“Sztuka z importu” – wystawa w Stajni z Wozownią

Do końca października w Stajni z Wozownią oglądać  można wystawę “Sztuka z importu”, prezentującą dzieła wybitnych artystów współczesnych pochodzących min. z Niemiec, Francji,  Hiszpanii, Włoch,  Gruzji, Rosji, USA, Kanady, Anglii, Japonii,  Wietnamu, Iranu,  Turcji,  Argentyny, Brazylii, Chile, Panamy, Wenezueli, Portoryko. Zgromadzone prace pochodzą ze zbiorów Mazurskiej Fundacji Sztuki ART PROGRESS. Zapraszamy!

Prelekcje dr Roberta Kempy – zmiany terminów

Zapraszamy na kolejne z cyklu prelekcje dr Roberta Kempy w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości,  jednocześnie informując o zmianach terminów 2 ostatnich wykładów. Prelekcja  pt. “Rok 1919 – operacja “Wiosenne słońce” i Front Przeciwniemiecki” – odbędzie się 10 października o godzinie 16.00, natomiast następny w kolejności wykład, “Rok 1920 – plebiscyt na Mazurach”, odbędzie się 18…